Marka Hikayesi

“Loris, Türkiye’de notalara döktüğü kokuları dünyaya yayıyor…”

Yüzlerce şubesi ve binlerce çalışanıyla dev mağazalar zinciri olan Loris, 2006 yılından bu yana açık parfüm pazarında faaliyet gösteriyor. Türkiye’de bu sektörün yeni konuşulmaya başladığı yıllarda doğan bu girişimin hikayesi ise parfümün notalarında saklı. Hali hazırda 170’i yurt dışı olmak üzere 400’ü aşkın şube ve 1000 çalışanı ile hizmet veriyor.

Parfüm ve yan ürün gruplarıyla her sene milyonlarca kişinin ruhuna dokunan kokular üreten Loris, İstanbul Gebze’deki üretim tesisinde sadece geçen sene 15 milyon şişe parfüm üretti. Orta Doğu’dan Avrupa’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyaya seslenen marka “parfümün evrenselliği” prensibi ile yaratıcı, araştırmacı ve dünya standartlarında üretim yapıyor.

Kurduğu Loris Akademi ile sadece kurum içi ihtiyaca değil, sektörün nitelikli eleman sıkıntısına yönelik de bir çözüm sunan Loris, şimdiye kadar 100 genci parfümolog olarak eğitti. Mağaza çalışanlarına yönelik Parfümoloji müfredatını oluşturan marka, kişisel gelişim, mesleki gelişim, satış yetkinlikleri, liderlik becerileri, ürün ve marka bilgisi gibi birçok başlıkta deneyimli eğitmenler tarafından hayata geçirilen bir eğitim programını başlattı.

Dünyanın en güzel kokularını en kaliteli biçimde üretmek ve müşterilerine ekonomik fiyatlarla sunmak konusunda hassas davranan marka, kaliteyi yakalamak için çıtayı bir üst seviyeye çekti. Kurduğu GCMS teknolojisine de sahip olan InoLab (Innovative Fragrance Laboratory) Ar - Ge laboratuvarı ile koku uzmanları ve kimyagerlerin yönetiminde büyük başarılara imza atmaya başladı. Loris’in DesignHub (Parfüme atılan imza) adını verdiği tasarım grubu ise kurumun tüm kanallara yönelik iletişim faaliyetlerini yönetiyor.

Sunduğu bayilik imkanlarıyla franchisee’lerini A’dan Z’ye destekleyen Loris, anahtar teslim şube imkanlarıyla girişimcilere yeni kapılar açıyor. Makul yatırımlı bir iş modeli sunuyor. 

Sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme ile yoluna devam eden Loris 2019 yılında Türkiye’de AVM’lerde yurt dışında ise Avrupa ülkelerindeki şube sayısını artırmayı hedefliyor. Kurum 2023’de yurt içinde ve dışında toplam 600 mağazaya ulaşmayı arzu ediyor.